24 marca 2017 roku odbyło się święto patronów naszej szkoły Sług Bożych Rodziny Ulmów. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie dziewiątej spotkaniem w sali gimnastycznej, gdzie uczniowie zaprezentowali część artystyczną zatytułowaną „Błogosławieni miłosierni…” przygotowaną przez młodzież klas trzecich gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli Danuty i Marka Kochmańskich oraz Katarzyny Sowy. W spotkaniu udział wzięli zaproszeni goście oraz władze gminy z Wójtem Gminy Markowa Tadeuszem Barem.

 

Następnie pod opieką wychowawców wszyscy uczniowie udali się do kościoła na mszę świętą koncelebrowaną pod przewodnictwem abp. Adama Szala. W czasie tej uroczystej mszy klasom trzecim gimnazjum abp Adam Szal udzielił sakramentu bierzmowania. Po mszy świętej odbył się przemarsz pod pomnik Sług Bożych Rodziny Ulmów i uroczyste złożenie wieńców.